Фен — незамінний прилад для любителів стильних та акуратних зачісок. За його допомогою можна не тільки швидко видалити зайву вологу з волосся, але й створити помітний прикореневий об'єм, змоделювати окремі пасма або випрямити неслухняні локони. Сучасні моделі добре справляються навіть із густими, важкими зачісками, не пошкоджують кутикулу, адже комплектуються безліччю насадок для виконання різних завдань. Далі розповідаємо, як вибрати фен для волосся залежно від бюджету, місця використання та інших критеріїв. 

Фени для волосся: класифікація

Пристрої поділяються на такі категорії:

  1. Побутові. Бюджетні моделі для домашнього використання, які мають невелику потужність, до 2–3 насадок у комплекті. Це недорогі та прості в експлуатації пристрої.
  2. Настінні. Особливі моделі з підставкою в комплекті, що фіксуються на стіні та не підлягають транспортуванню. Сфера застосування — готелі, хостели, сауни, спортивні зали.
  3. Дорожні. Пристрої з ергономічною (часто розбірною) конструкцією та обмеженими можливостями, які необхідні для періодичного використання за межами будинку.
  4. Професійні. Найпродуктивніші, функціональні та дорогі фени, які сподобаються любителям експериментувати із зачісками. Також використовуються у перукарнях та салонах краси.

 

Правила вибору фена для волосся

 

Під час покупки приладу перш за все слід визначитися з його типом. Відштовхуйтеся від місця експлуатації, вимог до функціональності, бюджету. Також варто звернути увагу на такі параметри:

  1. Показники потужності. Кількість Ваттів впливає не тільки на швидкість та якість сушіння, але й на вартість приладу та витрату електроенергії. Для дому підійдуть варіанти до 1500–1800 Вт. У салон краси краще взяти фен для волосся з потужністю 1800–2220 і більше Вт.
  2. Насадки у комплекті. Від їхньої різноманітності залежить функціональність пристрою. Можуть стати в пригоді дифузор для завитків, випрямляюча насадка, концентратор для точкового об'єму, насадки для завивки локонів.
  3. Діапазон робочих температур. Холодне повітря ідеальне для пошкодженого волосся, гаряче — для сушіння в умовах поспіху. Середня температура підійде для повсякденного використання.
  4. Кількість швидкісних режимів. Зазвичай їх від одного до трьох, що дозволяє підлаштовувати повітряний потік під потреби сушіння. Професійні моделі оснащуються 5–7 швидкостями.
  5. Корисні особливості. Довгий шнур із можливістю повтору забезпечує свободу дій. Покриття з гуми на ручці запобігає вислизанню. Петля для підвішування та світловий індикатор полегшують експлуатацію.
  6. Нагрівальний елемент. Стандартний метал — хороший і недорогий теплопровідник, проте керамічні та турмалінові елементи більш бережно ставляться до волосся та створюють ефект іонізації.

 

Бажаємо вдалого вибору!