Незважаючи на те, що більшість з нас дуже уважно ставиться до догляду за шкірою обличчя, волоссям і навіть руками, догляд за ногами, зокрема стопами, часто посідає останнє місце в нашому списку бьюті-рутини. Наносячи зволожуючі засоби в наявності щодня по кілька разів, стопам дістається зволоження далеко не кожен день. Це досить несправедливо: на стопи щодня припадає величезне навантаження, вони контактують з різними, не завжди чистими поверхнями, відчувають дискомфорт від неправильно підібраного взуття.

Ігнорування потреб стоп може мати різні неприємні наслідки, включаючи бактеріальні або грибкові інфекції, натоптиші, набряклість, потріскану шкіру та неприємний запах. У цій статті розповімо, як правильно доглядати шкіру стоп і які косметичні засоби допоможуть підтримувати їх здоровий стан.

Очищення

Дуже важливо мити шкіру ніг з очищаючими засобами щодня, змиваючи бруд, піт та бактерії, що накопичилися протягом дня. Для очищення необов'язково використовувати окремий засіб, підійде м'який гель для душу зі зволожуючими компонентами.

Для догляду за ногами слід мати окремий рушник, щоб не переносити бактерії та грибки, які можуть не проявлятися до певного моменту.

Зволоження

Нестача зволоження може зробити шкіру ніг грубою, що лущиться і навіть потрісканою. Суха шкіра стоп, особливо пошкоджена, що має тріщини, підвищує ризик розвитку запалень і подразнень, тому дуже важливо інтенсивно зволожувати та живити її не на щоденній основі в рамках звичайного догляду тіла.

Боротьба з натоптишами, мозолями

Зволожувати шкіру, що омертвіла, марно. Важливо періодично видаляти мертвий шар шляхом відлущування. Для оптимального результату можна поєднувати механічний та хімічний пілінг.

Механічне відлущування

Для механічного видалення огрубілої шкіри використовуйте спеціальні пемзи та пилки з абразивним шаром. При виборі зверніть увагу, щоб аксесуар зручно та надійно лежав у руці, не ковзав. Більш делікатним способом механічного відлущування може стати скраб для ніг. Ця приємна процедура допоможе впоратися із сухістю та втомою стоп.

Догляд за нігтями на ногах

Неправильно обрізаний ніготь може призвести до вростання його крайньої частини. Це чревато не тільки хворобливими відчуттями при ходьбі, але запаленням прилеглих тканин. Не обрізайте куточки нігтів на ногах, краще акуратно обробіть їх пилкою. Щоб зволожити кутикулу та шкіру навколо використовуйте олію. Вони зазвичай містять вітаміни А та Е, а також поживні олії – жожоба, карите, какао. Нанесіть масло на весь ніготь, включаючи кутикулу, акуратно утріть.

Неприємний запах

Вологе закрите середовище ідеальне для розмноження бактерій. Розмножуючись, бактерії стають джерелом неприємного запаху. Залишаючись на взутті, цей запах може завдавати незручностей. Для боротьби з неприємним запахом використовуйте спеціальні засоби, що нейтралізують запахи – для ніг та взуття.

Всі засоби для догляду за шкірою ніг та стоп можна придбати у нас на сайті магазину Ланталь lantale.com.ua