Зовсім скоро всіх нас чекає літо - прекрасна пора сонця, засмаги і відпочинку на морі. Сьогодні ми хочемо обговорити, що ж ховається під ласкавими сонячними променями.

 

Що таке SPF

 

SPF (з англ. - Sun Protection Factor) - фактор захисту від сонця, його величина показує тривалість цього самого захисту. Відповідно, чим вище показник, тим довше можна перебувати на пляжі.

 

Щоб дізнатися орієнтовний час безпечного перебування під сонцем, помножте значення SPF на 10: наприклад, якщо ви нанесли крем з SPF 50, то у вас є близько 8 «сонячних» годин (500 хвилин).

 

Але якщо у вас біла шкіра, то ризикувати і перебувати під сонцем всі 8 годин точно не варто.

 

SPF -рятує лише від променів типу B (UVB-промені), які викликають видиме почервоніння, опік і розвиток раку шкіри. А найнебезпечніші, UVA-промені, якщо від них немає додаткового захисту, роблять свою чорну справу непомітно.

 

Ці лиходії проникають крізь хмари, скло, відбиваються від стін, і якщо пік активності UVB-випромінювання доводиться на період з травня по жовтень, то інтенсивність UVA-променів незмінна круглий рік.

 

Саме промені типу A відповідальні за фотостаріння, пігментацію і так само, як UVB, розвиток меланоми.

 

Більшість сонцезахисних засобів захищають від обох типу променів, і щоб в цьому переконатися, уважно вивчайте етикетку косметичного засобу, знаходите позначки UVA + UVB, PPD, букву A в кружечку або напис PA з плюсик і заспокоюйтеся.

 

Який показник SPF вибрати

 

• колір вашої шкіри (білошкірим людям зі світлими очима і волоссям варто звернути увагу на засоби з максимальним захистом);

• сезон (взимку нам вистачить і SPF 15, але якщо настрій - лижі, будьте ласкаві захищатися як слід: сніг відбиває сонячні промені, які за компанію з вітром непомітно перетворюють обличчя в суху червону маску);

• час перебування на сонці (якщо ви проводите літо в місті і на вулиці буваєте від сили 2 години, SPF 30 вам повинно вистачити з головою);

• наявність пігментних плям і веснянок (якщо ці товариші завжди з вами, не дайте їм примножитись із захистом SPF 30 або 50);

• кількість нанесеного засобу (захист SPF 50 всього на 1% могутніше, ніж SPF 30. Але це правдиво лише в тому випадку, якщо нанести крем товстим шаром - 2 мг на 1 кв.см шкіри. Так що, тонкий шар SPF 50 однаково захищає краще, ніж такий же шар SPF 30).

 

Тонкощі нанесення SPF

 

Вище було вже сказано, що для якісного захисту від сонця на 1 кв.см шкіри слід нанести аж 2 мг засобу з SPF. Щоб вам було простіше усвідомити це кількість, уявіть, що тільки на обличчя потрібно 1,25 мл крему, а на все тіло - 30 мл. І це тільки на 1 день без урахування поновлення шару!
 

Запам'ятайте: Санскрін застосовують після вашого основного догляду, а не перед ним.

 

В умовах міста досить захистити обличчя, шию і відкриті ділянки тіла (руки, ноги). На пляжі мажемся кремом з голови до п'ят.

 

Оновлювати санскрін чи ні

 

Якщо ви перебуваєте на пляжі - однозначно так: раз в 1,5-2 години і після кожного купання або обтирання. Для довгих прогулянок під сонцем рекомендації аналогічні.