Виробники виготовляють багато ароматичних композицій для жінок і чоловіків. Деякі стійкі парфуми відчуваються на шкірі та одязі декілька днів, інші вивітрюються за пару годин. Якщо знати деякі секрети, можна значно продовжити стійкість аромату та залишати після себе приємний запашний шлейф.
Від чого залежить стійкість парфумів
Парфумери виділяють у якісних продуктів три види запахів, що називають нотами, — верхні, серця та базові. Верхні ноти найсильніші, але водночас найлегші та дуже швидко випаровуються. Вони нібито знайомлять з ароматом, привертають увагу. Ноти серця — основні, вони розповідають про аромат і тримаються декілька годин. Базові ноти — фінальні, для них використовують олії високої концентрації. Вони проявляються поступово, міцно фіксуються на шкірі та тримаються мінімум добу.
Насамперед важливо знати, які аромати стійкі та концентровані — зі складними композиціями та глибокими базовими нотами. До таких відносять амброві, деревинні, східні та шипрові парфуми. З високою ймовірністю вони будуть стійкими, якщо до складу входять:
- амбра;
- мускус;
- іланг-іланг;
- тубероза;
- сандал;
- боби тонка;
- пачулі.
Також стійкість залежить від концентрації. Парфуми містять до 40% ароматичних речовин, парфумована вода — до 20%, а туалетна — лише до 10%.
Коли та як наносити парфуми для тривалого аромату
Максимальної стійкості можна досягти, якщо наносити ароматичну рідину у два етапи — відразу після душу або ванни на чисту розпарену шкіру та перед виходом на вулицю. По цьому парфуми мають висохнути самостійно.
Інше важливе питання — куди наносити парфуми. Насамперед це мають бути зони, де можна прослухати пульс, так звані пульсові точки на зап’ястках, згині ліктя, ключицях. Також буде не зайвим надушити волосся, оскільки воно чудово вбирає запахи. Декілька крапель можна додати на одяг. Особливо цупко тримають запахи вовняні волокна та хутро.
Не варто наносити сторонні аромати на місця надмірного потовиділення — під пахви, на ступні. Також не радять змащувати зону за вухами, адже там знаходяться залози, що виділяють власний секрет, тому запах може несподівано змінитися.
Парфуми без дозатора наносять кінчиками пальців або внутрішньою стороною кришечки. Спреї розпилюють з відстані 10–15 см, нібито входячи в хмару крапель. Не можна розтирати парфуми поверхнею шкіри.
Секрети підвищеної стійкості
Є декілька хитрощів, що продовжують тримання аромату. Перед нанесенням парфумів на пульсові точки потрібно змазати ці місця вазеліном або жирним кремом без запаху. Така основа затримає аромат на декілька годин довше, ніж чиста шкіра.
При нанесенні на волосся варто не розпиляти та не капати парфуми безпосередньо на голову. Краще нанести їх на гребінець, а потім причесатися.
Трохи улюбленого аромату можна додати до крему для рук або тіла з нейтральним запахом. Деякі виробники також випускають на додачу до парфумів готові лінійки парфумованих засобів гігієни. У цьому разу аромат ніби виділятиме сама шкіра.