За статистикою коронавірусна інфекція продовжує розповсюджуватися, отже високим є ризик появи нових штамів збудника. Це призводить до збільшення випадків захворювання, оскільки вакцини проти нього можуть виявитися недієвими. З початку пандемії в Україні зареєстровано понад 1,3 мільйона випадків захворювання, не є виключенням і 2024 рік.  

Наразі відмічається спалах нового типу вірусу Sars-CoV-2, який не є смертельним, але може стати причиною важкої форми захворювання. При цьому лікарі наголошують: за симптомами відрізнити COVID-19 від звичайного грипу вкрай складно, що підвищує необхідність своєчасної й точної діагностики. В лабораторії NIKOLAB https://nikolab.com.ua/uk/prices/200-2/ пацієнти можуть здати швидкий тест на коронавірус, результати якого вдасться отримає вже через 15 хвилин. Вартість та особливості його проведення читайте на сторінці за посиланням.

Важлива інформація про тест на Sars-CoV-2

Експрес-тест є надійним та високоточним способом діагностики, який допомагає діагностувати вірусну інфекцію за дуже короткий термін. Він працює завдяки виявленню антигену до збудника захворювання: позитивний результат можна побачити майже одразу. Забарвлення тест-зони, яка містить пробу біоматеріалу, підтверджує позитивний результат тестування.

Перевагою використання такої методики є висока інформативність. На відміну від аналізу, який показує наявність антитіл, виявити антигени можна в стадії, коли клінічних симптомів захворювання ще немає. Аналізи на COVID-19, які проводять  в медичній лабораторії NIKOLAB  https://nikolab.com.ua/uk/ , гарантують точність понад 98%. Це дозволяє попередити зараження та розповсюдження коронавірусу. Додатковим плюсом є можливість обстеження великої кількості людей, наприклад, працівників однієї компанії, учбового закладу тощо.

В яких випадках призначають швидкий тест на Sars-CoV-2 антиген

Даний вид діагностики має наступні показання:

  • оперативне виявлення пацієнтів з симптомами вірусу, а також тих, у кого захворювання протікає безсимптомно;
  • диференціація хворих на коронавірус, грип, пневмонію, ГРВІ при наявності схожих ознак;
  • оцінка стану здоров’я після перенесеного захворювання.

Скринінгове дослідження необхідне для ефективного COVID-19 та попередження можливих важких ускладнень.

Як проводиться експрес-тест на коронавірус?

Для лабораторного дослідження використовується інструментальний метод в умовах посиленого режиму дезінфекції. Забирають зразок біоматеріалу:

  • з порожнини носа і носоглотки;
  • із зіву.

Перед аналізом необхідно утриматись від промивання носа дезінфікуючими засобами, полоскання горла, використання жувальної гумки. Ігнорування цих правил може призвести до хибно-негативного результату.

Інтерпретація результатів тесту на ковід

Швидкий текст на Sars-CoV-2 може бути позитивним і негативним. Виявлення антигену з вірогідністю понад 98% підтверджує зараження коронавірусом, що допомагає встановити діагноз.

Негативний результат тесту свідчить про один із можливих варіантів:

  • захворювання, що має симптоми, схожі з коронавірусом, викликане іншим збудником;
  • з моменту зараження пройшло мало часу;
  • були порушені правила підготовки чи забору біоматеріалу (хибно-негативний результат);
  • пацієнт одужав та може контактувати з оточенням.

В окремих випадках необхідне повторне проведення тесту через деякий час, у тому числі з використанням іншого способу діагностики.

Переваги та особливості експрес-тестування на Sars-CoV-2 антиген

Мутації коронавіруса можуть викликати захворювання з атиповим протіканням і призвести до значних ускладнень. Швидкий тест відповідає останнім вимогам ВООЗ, має високу чутливість та гарантує достовірність отриманих результатів.

Якщо відчуваєте симптоми, характерні для коронавірусної інфекції, не зволікайте зі своєчасною діагностикою та зверненням за медичною допомогою для початку лікування.