Бітумна (гнучка) черепиця - популярний покрівельний матеріал. Вона користується попитом завдяки безлічі переваг. Це надійність та міцність, водонепроникність, тривалий експлуатаційний термін, еластичність, чудові тепло- та звукоізоляційні властивості, естетичний вигляд тощо.

Фахівці рекомендують купити гнучку черепицю в компанії Aquaizol, яка гарантує якість та широкий асортимент. Вона виготовлена з високоякісної сировини, тому відповідає міжнародним стандартам та вимогам екологічної безпеки.

Як класти бітумну черепицю?

Покрокова інструкція:

  1. Підготовка. Для роботи знадобляться такі інструменти та матеріали: молоток, цвяхи, ніж, бітумна мастика, підкладковий килим, розжолобки, гребенева черепиця, карнизна та торцева планка, бітумна черепиця. Важливий момент - основа має бути міцною, рівною та сухою. Підкладковий килим укладають по всій поверхні даху.
  2. Укладання карнизної планки вздовж нижнього краю даху із закріпленням цвяхами.
  3. Монтаж розжолобка (внутрішні кути) за необхідності. Він повинен заходити на 30 см на кожен скат, кріплять цвяхами.
  4. Укладання першого ряду. Починають із нижнього ряду, від центру до країв. Знімають захисну плівку з нижнього боку, вирівнюють по карнизній планці та фіксують.
  5. Монтаж наступних рядів. Їх укладають від низу до верху, при цьому кожен ряд повинен перекривати попередній на 15 см по горизонталі та 5 см по вертикалі.
  6. Укладання гребеневої черепиці вздовж гребеня даху, кріплять цвяхами.
  7. Укладання торцевої планки з боків даху, кріплять цвяхами.
  8. Фінальний крок. Огляд покрівлі на наявність незакріплених цвяхів або пошкодженої черепиці. За необхідності ремонтують пошкодження.

Поради від майстрів

Перед початком роботи слід уважно прочитати інструкції виробника. Краще використовувати якісні інструменти та матеріали, працювати в суху погоду та дотримуватися правил техніки безпеки. Особливим попитом користується бітумна черепиця Львів від бренду Aquaizol, виробник надає офіційну гарантію та сертифікати.

На що звернути увагу під час вибору гнучкої черепиці?

Вибираючи черепицю, слід врахувати такі головні критерії:

  • форма: прямокутна, ромб, цегла, гонт. Вибір форми черепиці залежить від особистих уподобань та дизайну покрівлі;
  • колір. Бітумна черепиця випускається в широкій колірній гамі;
  • матеріал: окислений, модифікований, SBS-модифікований бітум. Модифікована більш стійка до атмосферних впливів та прослужить довше;
  • гарантія. Чим більший термін гарантії, тим вища якість черепиці;
  • ухил даху;
  • кліматичні умови регіону;
  • ціна (залежить від виробника, характеристик, матеріалів виготовлення та ін.).

Для житлових будинків рекомендується використовувати бітумну черепицю з товщиною від 3 до 5 мм. Вона має достатню міцність та довговічність, щоб витримувати навантаження від снігу, вітру та інших атмосферних явищ. Для господарських будівель підійде гнучка черепиця товщиною від 2 до 3 мм. Для дахів зі складною геометрією рекомендується матеріал з фігурним вирізом.