Претензії до кремів, сироваток, тоніків та іншої косметики нерідко виникають через те, що вони не працюють так, як заявлено виробником. У таких випадках покупці воліють звинувачувати сам продукт, хоча причина бездіяльності засобу може полягати і в техніці його нанесення. Більшість жінок неправильно наносять косметику на обличчя і шию, в результаті чого шкіра розтягується і покривається зморшками. Дотримання техніки дозволяє уникнути таких наслідків і посилити ефективність засобу.

Інструкція з нанесення засобів догляду

  1. Перед нанесенням живильної або зволожуючої косметики необхідно очистити шкіру. Зніміть макіяж, видаліть з поверхні обличчя шар себума, а тільки потім приступайте до наступного етапу.
  2. Насамперед увагу потрібно приділити області навколо очей. Тут найніжніша шкіра, тому вона потребує максимально делікатного догляду. Шкіру повік категорично заборонено розтягувати. Наносити на неї гелі, креми або сироватки потрібно точково, рухаючись від внутрішніх куточків очей до зовнішніх на верхній повіці і від зовнішніх куточків очей до внутрішніх на нижньому. Для розподілу засобу по шкірі можна здійснювати легкі постукуючі рухи кінчиками пальців. Така техніка дозволяє шкірі увібрати необхідну кількість косметики і зберегти пружність.
  3. Потім засіб наноситься на чоло. Спочатку крем або сироватка розподіляються точково, а потім - постукуючими рухами від перенісся вгору, а від брів в сторону скронь. Слідуючи по масажних лініях, ви покращуєте тонус шкіри і стимулюєте судини на інтенсивну роботу.
  4. Після чола переходимо до носа. Тут засіб необхідно наносити знизу вгору, не захоплюючи крил. Орієнтиром на цьому етапі є носова кістка. Від крил носа крем або сироватку потрібно розподіляти в сторону вушних раковин. Продовжуємо робити рухами кінчиками пальців, не розтягуючи шкіру.
  5. Спускаємося до нижньої частини обличчя і розподіляємо засіб від вищої точки підборіддя до вух.
  6. Переходимо до шиї. У цій зоні, як і на носі, рухи необхідно здійснювати знизу вгору. І знову ніякого натягу шкіри, тільки легкі поплескування пальцями.

Найпоширеніші помилки в техніці нанесення

  • Використання великої кількості засобу

Косметологи стверджують, що при догляді за обличчям необхідно використовувати якомога менше крему або сироватки. Надлишки косметики перешкоджають диханню шкіри, тому їх необхідно видаляти. Якщо через 30 хвилин після нанесення крему, ви відчуваєте на обличчі його залишки, не бійтеся знімати зайве за допомогою сухої серветки. Фахівці радять навчитися розподіляти крем по обличчю так, щоб двох горошин, видавлених з дозатора, вистачало на всі зони.

  • Різкі рухи з сильним натиском

Кожен вид догляду має свої особливості. Для позбавлення від целюліту стегна можна терти жорсткою щіткою і мазати засобами, що викликають розширення кровоносних судин. Для шкіри обличчя таке неприпустимо. Ніжний епідерміс потребує делікатної турботи, тому під час розподілу засобів важливо не тиснути на шкіру з великим зусиллям і не розтягувати її. Рухи подушечок пальців повинні бути плавними і в міру легкими. Ті, хто тільки починають наносити косметику правильно, можуть користуватися тільки безіменним пальцем. Ним неможливо сильно натиснути на шкіру, тому ризик неправильного нанесення знижується.

  • Зволоження шкіри перед нанесенням

Якщо виробник не вказав на упаковці, що засіб потрібно наносити на злегка вологу шкіру, робити цього не варто. Суха шкіра набагато краще сприймає косметику, ніж волога. Пов'язана ця особливість з терморегуляцією.

  • Рівномірний розподіл крему по всіх зонах

Далеко не завжди засіб догляду варто використовувати на всіх ділянках обличчя. Деякі креми і сироватки не призначені для нанесення на шкіру повік. Під час застосування поживних складів варто уникати їх нанесення на зони росту волосся. Якщо вони будуть регулярно отримувати поживні речовини, волоски почнуть рости швидше. Що на обличчі вкрай небажано.