Гліколева кислота і саліцилова кислота - два популярних інгредієнта для догляду за шкірою. Вони доступні в багатьох безрецептурних продуктах, включаючи миючі засоби для обличчя , сироватки та тоніки.

Обидва інгредієнта можуть выдлущувати шкіру і боротися з прищами, але вони відрізняються один від одного і мають унікальні властивості і переваги.

Ця стаття допоможе вам з'ясувати, що краще підходить для вашої шкіри або типу шкіри: гліколева кислота або саліцилова кислота. Також будуть розглянуті переваги і недоліки кожного інгредієнта, а також дані рекомендації по продуктах.

Що таке гліколева кислота?

Гліколева кислота - це альфа-гідроксикислота (AHA). Вона природним чином міститься в цукровій тростині, але її також можна приготувати в лабораторії. Гліколева кислота - це невелика молекула, тому вона може легко проходити через шкірний бар'єр.

При місцевому застосуванні гліколева кислота відлущує шкіру, зберігаючи вологу. Вона працює, видаляючи омертвілі клітини з верхнього шару шкіри. Це сприяє росту нової шкіри.

Крім того, гліколева кислота зменшує запалення і захищає від ультрафіолетового випромінювання B. Вона також діє проти бактерій, що викликають висипання і прищі.

Гліколева кислота в основному використовується для вирівнювання тону шкіри і зменшення ознак старіння шкіри. Це також може допомогти:

 • зменшити гіперпігментацію або потемнілі плями на шкірі, в тому числі сонячні пошкодження і сліди від прищів;
 • зробити колір твого обличчя яскравіше;
 • зменшити появу пор;
 • зменшити появу тонких ліній і зморшок;
 • підвищити пружність шкіри;
 • управляти висипаннями і прищами.

Завдяки цим перевагам гліколеву кислоту часто рекомендують для наступних типів шкіри:

 • шкіра, схильна до гіперпігментації;
 • шкіра з ознаками старіння;
 • шкіра, схильна до акне.

Хоча гліколева кислота зазвичай вважається безпечною, у деяких людей вона може викликати подразнення. Це більш імовірно, якщо продукт має високу концентрацію гліколевої кислоти, близько 10 відсотків або більше.

Гліколева кислота також може підвищити чутливість до сонця. При використанні гліколевої кислоти важливо користуватися сонцезахисним кремом, щоб уникнути пошкодження сонцем.

Що таке саліцилова кислота?

Саліцилова кислота - це бета-гідроксикислота (ВНА). Вона природним чином міститься в корі верби і листках грушанки. Її також можна синтезувати штучно в лабораторії.

Як і гліколева кислота, саліцилова кислота надає відлущувальну дію на шкіру. Вона також може видалити надлишки шкірного сала (масла) і зменшити вироблення шкірного сала, що робить її відмінним інгредієнтом для очищення пір. Крім того, саліцилова кислота має м'які протизапальні та антимікробні властивості.

Саліцилова кислота в основному використовується для профілактики і лікування прищів. Це також може допомогти:

 • контролювати жирну шкіру;
 • зменшити появу чорних крапок;
 • зменшити гіперпігментацію.

Цей інгредієнт найкраще підходить для наступних типів шкіри:

 • шкіра, схильна до акне;
 • жирна шкіра;
 • шкіра, схильна до гіперпігментації.

Саліцилову кислоту можна знайти в багатьох безрецептурних продуктах, але вона підходить не всім. Вона може викликати сухість шкіри або подразнення.

У рідкісних випадках саліцилова кислота може викликати важку алергічну реакцію.

Що краще від прищів?

Якщо у вас прищі, обидва інгредієнта можуть благотворно вплинути на вашу шкіру. Але в цілому саліцилова кислота - кращий вибір.

На відміну від гліколевої кислоти саліцилова кислота зменшує шкірний жир в шкірі. Це важливо, тому що шкірний жир може закупорювати пори, що збільшує ризик висипання і прищів. Надлишок шкірного сала також сприяє росту бактерій, що викликають прищі.

Відлущуюча, протизапальна і протимікробна дія саліцилової кислоти також корисна для шкіри, схильної до акне.

Якщо ви хочете спробувати продукт, що містить саліцилову кислоту, візьміть до уваги наступні, які можна знайти в інтернет-магазині LANTALE:

Засоби з саліцилової кислотою від прищів:

 1. Гіалуронова сироватка для обличчя з саліцилової кислотою Salicylic Acid Lapush 30 мл
 2. Матуючий тонік для обличчя Розмарин-Саліцилова кислота Tink 200 мл
 3. Точковий засіб проти висипань Anti Acne Marie Fresh Cosmetics 10 мл
 4. Крем для жирної і проблемної шкіри Corneotherapy Intense Сare Tamanu & Jojoba Hillary 50 г

Яка кислота краще підходить для хімічного пілінгу?

Хімічний пілінг - це косметична процедура, яка допомагає видалити омертвілі клітини шкіри, поліпшити зовнішній вигляд шкіри і вирівняти її тон. Якщо це ваша основна мета, вибирайте продукт з гліколевою кислотою.

Невеликий розмір молекули гліколевої кислоти робить її дуже ефективною при проникненні в шкіру і відлущуванні. Це також допомагає вашій шкірі утримувати вологу.

З іншого боку, саліцилова кислота може мати підсушуючий ефект. Крім того, якщо у вас немає жирної шкіри, ви можете випадково видалити занадто багато шкірного жиру за допомогою саліцилової кислоти.

Якщо ви хочете спробувати засіб для хімічного пілінгу, що містить гліколеву кислоту, ви можете розглянути наступні продукти, які можна знайти в інтернет-магазині LANTALE:

Засоби на основі гліколевої кислоти для хімічного пілінгу:

 1. Гіалуронова сироватка для обличчя з гліколевою кислотою 5% Glycolic Acid Lapush 30 мл
 2. Пінка для очищення шкіри THERAPY з АХА-кислотами і пребіотиком SWEET LÉMON 150 мл
 3. Пінка-пілінг з АНА-кислотами і екстрактом верби PURITY 170 мл
 4. Гель для проблемної шкіри обличчя Farmona Dermacos Anti-Acne 15 мл

Яка з кислот вам підходить?

Як і у випадку з будь-яким іншим інгредієнтом для догляду за шкірою, найбільш підходяща для вас кислота залежить від різних факторів.

Гліколева кислота може підійти краще, якщо ви:

 • в основному пов'язані з гіперпігментацією або нерівномірним тоном шкіри;
 • хочете зменшити появу тонких ліній і зморшок;
 • не мати жирної шкіри;
 • майже немає висипань і прищів.

З іншого боку, саліцилова кислота, ймовірно, буде кращим варіантом, якщо:

 • є активні висипання і прищі;
 • у вас схильна до акне або жирна шкіра;
 • забиті пори.

Ви також можете знайти продукти з гліколевою і саліциловою кислотами. Ця комбінація ідеальна, якщо у вас гіперпігментація і акне.

Гліколева кислота і саліцилова кислота - два популярних інгредієнта для догляду за шкірою. Гліколева кислота є ефективним відлущуючим засобом, тобто може видаляти омертвілі клітини шкіри. Вона добре підходить для зменшення гіперпігментації, тонких ліній і нерівного тону шкіри.

Якщо у вас схильна до акне шкіра, краще підійде саліцилова кислота. Вона може позбавити від надлишку шкірного жиру і запобігти або лікувати прищі.

При використанні будь-якого засобу по догляду за шкірою завжди дотримуйтесь інструкцій на упаковці. Використання занадто великої кількості може викликати подразнення.

Якщо ви все ще не впевнені, чи підходить вашій шкірі гліколева кислота або саліцилова кислота, поговоріть з фахівцем по догляду за шкірою або дерматологом.