Область шиї і декольте видає справжній вік, але зазвичай догляду за нею приділяється мало уваги. Догляд за областю шиї і декольте потрібно починати якомога раніше, поки вікові зміни ще не проявилися. Догляд за шиєю варто починати з 25 років. Шия вимагає рівно стільки ж турботи, скільки і ваше обличчя.

Шкіра в зоні шиї вважається найбільш чутливою. Розповідаємо, що варто робити, щоб не думати про зморшки в цій області як можна довше.

1. Починайте догляд якомога раніше

Шия і зона декольте здатні видати вік в першу чергу. Шкіра в цих місцях більш тонка і ніжна, має мало сальних залоз, а, отже, в'ялість і зморшки з'являються тут набагато швидше. Додайте до цього ще й те, що шкіра в області шиї обділена меланоцитами - ці клітини захищають від шкідливого впливу ультрафіолетового випромінювання, тому шкіра шиї дуже сильно страждає від фотостаріння (сподіваємося, ви згадайте це, перебуваючи на пляжі). Також через низку фізіологічних чинників в'ялість може виникнути в досить ранньому віці і тоді шия буде виглядати обвислою, з інтенсивними зморшками і так званими кільцями Венери. Тому починати доглядати за цією делікатною зоною потрібно якомога раніше (перші антивікові зміни в цій області можуть заявити про себе до 25-30 років).

2. Використовуйте спеціальні засоби

Через особливості будови шкіри шиї і тому, що ця область постійно піддається впливу зовнішніх факторів, необхідний більш інтенсивний, але в той же час, делікатний догляд. Звичайно, практично будь-який крем, масло, маску, сироватку для догляду за шкірою обличчя можна використовувати і для області шиї. Це краще, ніж нічого. Але для корекції зморшок і ліфтинг ефекту можна підключити і більш важку артилерію у вигляді спеціальних засобів. Такі продукти борються з головною проблемою цієї зони - втратою еластичності, саме через неї шкіра починає провисати. Шукайте в складі продуктів за областю шиї колаген (ущільнює шкіру, допомагає утримувати вологу і зменшує поява зморшок) і амінокислоти (зміцнюють зовнішні шари шкіри, зменшуючи глибину горизонтальних ліній і висвітлюючи темні плями).

3. Слідкуйте за тим, як наносите б'юті-продукт

Все, що ви наносите на цю зону, потрібно робити висхідними рухами (простіше кажучи - від низу до верху), уникаючи занадто швидких і інтенсивних рухів. Наносити б'юті-продукти і робити масаж потрібно плавними розгладжуючими рухами від центру до периферії.

4. Не обмежуйте свій догляд

Для зони шиї і декольте можна і потрібно використовувати ті ж процедури, що і для шкіри обличчя: це базовий догляд, пілінги, масаж, маски. Все це допомагає продовжувати і зберігати привабливість шкіри. До слова, не потрібно забувати і про очищення, особливо, якщо ви наносите на цю зону тональний крем або коригувальну пудру.

5. Замініть подушку

Зморшки в області шиї можуть виникати не тільки через надлишок сонця або неправильного догляду. Багато дівчат, які люблять спати на високих подушках, заявляють, що їх шкіра в цій області більш в'яла і зморшкувата. Кращий варіант в цьому випадку - придбати ортопедичну подушку і спати виключно на ній, позбувшись від поганої звички - не мине й кількох місяців, як ви побачите, що зморшки розгладжуються.